Odhaľujeme témy HackerFestu Slovakia 2019 - Roman Kümmel

2. ročník konferencie HackerFest Slovakia 2019 sa neúprosne blíži a my sme si pre vás pripravili sériu článkov, ktoré sa budú venovať témam, ktoré odznejú počas tejto najväčšej IT Security/Hacking udalosti na Slovensku. Konferencia sa bude konať 20. septembra 2019 v Cinema City Aupark v Bratislave, kde si budete môcť vypočuť 8 horúcich tém z oblasti security a hackingu.

Prvý spíker, ktorého si predstavíme, je jedným z najlepších odborníkov v ČR na poli penetračného testovania webových aplikácií. Je autorom najznámejšieho českého webu v oblasti hackingu SOOM.cz a taktiež autorom jednej z najlepších publikácií na tému Cross Site Scripting a nadväzujúcich webových útokov.

Roman Kümmel
Téma: Ako degradovať bezpečnosť Wordpressu pomocou pluginov

Počas svojej prednášky opíše priebeh jedného pentestu, pri ktorom bola testovaná bezpečnosť webovej stránky postavenej na najrozšírenejšom redakčnom systéme Wordpress. Uvidíte, ako použitie nevhodného (dokonca plateného pluginu) dokáže úplne znehodnotiť bezpečnosť celej aplikácie a prečo je dôležité si každý doplnok pred jeho použitím dôkladne preveriť.

Prednášky na HackerFeste sa sústredia na cielené vysoko technicky náročné a detailne pripravené útoky, ktoré môžu mať ďalekosiahle následky pre napadnuté subjekty a bežne nie sú v takejto ucelenej forme dostupné.

Prezrite si videopozvánku na HackerFest Slovakia 2019

Registrujte sa ešte dnes, počet miest je limitovaný!Odporúčané kurzy

Testovanie bezpečnosti webových aplikácií [GOC55]
Vyvíjate webové aplikácie a premýšľate o začlenení bezpečnostného testovania do ich životného cyklu? Potom je tento kurz určený práve Vám. Dozviete sa kedy a ako webovú aplikáciu efektívne testovať. Naučíte sa, ako vykonávať manuálne aj automatické testy bezpečnosti a ako vhodne jednotlivé testovacie metódy kombinovať. Zoznámite sa s projektom OWASP, s jeho metodikami a voľne dostupnými nástrojmi. Zistiť viac »

Network Security – Hacking v praxi [GOC3]
Náš výnimočný kurz - Microsoft Windows Security - hacking v praxi - Vám umožní do detailu pochopiť a vyskúšať si metódy, pomocou ktorých sa vykonávajú útoky na naše počítačové siete a serverové systémy. Zistiť viac »

Certified Ethical Hacker v10 [CEHv10]
Certified Ethical Hacker v10 je najnovšia verzia celosvetovo najobľúbenejšieho a najprestížnejšieho kurzu firmy EC-Council. Študenti sa v rámci kurzu zoznámia so stratégiami, technikami a nástrojmi, ktoré sa bežne používajú v aktuálnom hackingu a pri penetračnom testovaní. Zistiť viac »