Praktická kryptografia pre správcov aj vývojárov

Príďte sa zoznámiť s princípmi kryptografie a objavte bezpečnostné a výkonové limity starších aj aktuálnych šifrovacích a hash algoritmov. Absolvujte úplne nové školenie Praktická kryptografia pre správcov a vývojárov [GOC161]! Toto praktické trojdenne školenie by si nemali nechať ujsť predovšetkým IT správcovia a vývojári systémov a aplikácií.O kurze

Kurz Praktická kryptografia pre správcov a vývojárov [GOC161] vás praktickou cestou zoznámi s princípmi a vlastnosťami aktuálne používaných šifrovacích a hash algoritmov, ako sú AES, RSA, SHA256, SHA1, ECDSA, ECDH, RC4 a ďalších, rovnako ako s certifikátmi, PKI a protokolmi vyššej úrovne, ako sú TLS/SSL, Kerberos alebo DPAPI, šifrovaním diskov (napr. BitLocker) a databázou, ukladaním šifrovacích kľúčov a hesiel na webových serveroch, v databázach a prehliadačoch a trezoroch hesiel.
 
BONUS | Počas 3 dní tohoto školenia si preberieme aj časové pečiatky a kvalifikované zaručené certifikáty.

Naučíme vás:

•   Porozumieť princípom kryptografie a vidieť ich v aktuálne používaných algoritmoch
• Chápať bezpečnostné a výkonové limity starších aj aktuálnych šifrovacích a hash algoritmov
•   Na aktuálnych technológiách porozumieť používaniu najmodernejších algoritmov aj tých starších, v prípade nutnej kompatibility
• Navrhnúť zabezpečenie databázy, dátových diskov aj diskov operačného systému, šifrovať komunikácie klient-server
•  Zabezpečiť šifrovacie kľúče a heslá na webových serveroch, v databázach, pri prenose medzi užívateľom a serverom, využívať viacfaktorové overovanie
•   Zvoliť správne silu a parametre PKI kryptografií a porozumieť súvisiacim technologiám, ako je CRL a OCSP alebo časové pečiatky. Zistiť viac »


Mohlo by vás zaujímať

Windows Server 2016/2012 - Enterprise PKI Deployment
5denný kurz Windows Server 2016/2012 - Enterprise PKI Deployment [GOC173] zoznamuje účastníkov so všetkými princípmi a technikami plánovania, nasadenia, správy a riešenia problémov s PKI na platforme Windows. V priebehu celého kurzu sa preberá životný cyklus certifikátov a ich kľúčov, zálohovanie kľúčov aj certifikačných autorít a riešenie problémov pri vydávaní ručným aj automatickým spôsobom. Zistiť viac »

EC-Council Encryption Specialist

EC-Council Encryption Specialist [ECES] je hard-core deepdive elitné školenie tejto renomovanej firmy, ktoré má za úlohu zoznámiť bezpečnostných IT špecialistov s princípmi implementácií šifrovacích metód. ECES školenie je unikátne v tom, že sa môžete dozvedieť detaily o princípoch šifrovania a hashov, ale aj prakticky vyskúšať ich implementáciu v reálnych aplikáciách a serverových riešeniach. Zistiť viac »

GLAB007 s Ondřejom Ševečkom
V spolupráci s IT Security expertom a produktovým manažérom kurzov Windows bezpečnosti, Ondrejom Ševečkom, sme pripravili novú Smelú výzvu! Na 2dennom praktickom cvičení Capture the Flag - Hackni si Windows podnikovú sieť! [GLAB007] sa dozviete, ako sa pomocou účtu obyčajného užívateľa postupne vypracovať na vládcu celej podnikovej siete, postavené na Microsoft technológiách. Zistiť viac »