Zasvätíme vás do tajov hackovania na platforme Android

Naučte sa všetko, čo potrebujete vedieť na obranu proti technikám útokov zneužívajúcich zraniteľnosti mobilných aplikácií počas 5 dní, na kurze Bezpečnosť a hacking Android aplikácií [GOC56].

Tieto útoky môžu viesť k úniku dôverných dát, k obídeniu autentizácie alebo dokonca k úplnému ovládnutiu mobilného zariadenia. Povieme si, ako si môžete otestovať bezpečnosť svojich aplikácií skôr, ako to za vás urobí niekto iný a navyše s nekalými úmyslami.

Najbližšie plánované termíny kurzu


Kód kurzu Dátum Počet dní
GOC56 21.9.2020 5


Viac informácií o kurze si môžete prečítať TU.

Na úplné pochopenie preberanej látky sú odporúčané predchádzajúce znalosti programovania na platforme Android, aspoň na úrovni kurzu ANDROID1.

Android – vývoj aplikácií I [ANDROID1]
Kurz je určený vývojárom, ktorí chcú začať s vývojom aplikácií v Java na mobilnej platforme Android. Na kurze sa zoznámite s vývojovým prostredím a naučíte sa vyvíjať jednoduché aplikácie, ktoré vedia pracovať s niektorými základnými prvkami HW v mobilnom telefóne. Kurz je štandardne vedený v prostredí Android Studia, ale účastník, v prípade záujmu, môže pracovať aj v prostredí Eclipse. Zistiť viac »Nenechajte si ujsť

HackerFest Slovakia 2019 [HACK_19]
HackerFest Slovakia je hacking konferencia o najnebezpečnejších praktikách hackingu dnešnej doby. GOPAS SR privádza do Bratislavy známych IT Security expertov a etických hackerov, ktorí vám spoločne s našimi poprednými špecialistami z oblasti IT bezpečnosti predvedú hacking v jeho najaktuálnejšej podobe. Podrobný program konferencie pre vás pripravujeme a postupne ho budeme dopĺňať na www.hackerfest.sk.

Registrovať sa na konferenciu môžete priamo TU.

Odporúčané kurzy

Android – vývoj aplikácií II [ANDROID2]
Tento kurz je určený vývojárom s predchádzajúcou znalosťou vývoja v Jave pre systém Android. Naučíte sa pokročilé metódy vývoja aplikácií ako sú služby na pozadí, poskytovatelia obsahu a naučíte sa komunikovať so vzdialenými webovými službami. Zoznámite sa tiež s písaním Widgetov na plochu. Zistiť viac »

WebHacking v praxi – zraniteľnosti webových aplikácií [GOC54]

Toto školenie vás zasvätí do tajov webhackingu a zraniteľností webových aplikácii. Počas kurzu si postupne vysvetlíme a vyskúšame všetko, čo potrebujete poznať pre obranu proti technikám útokov zneužívajúcich identity koncových užívateľov, útoky vedúce ku krádeži uložených dát, alebo k defacementu webových stránok, či kompletnému ovládnutiu webového servera. Zistiť viac »

Testovanie bezpečnosti webových aplikácií [GOC55]
Vyvíjate webové aplikácie a premýšľate o začlenení bezpečnostného testovania do ich životného cyklu? Potom je tento kurz určený práve Vám. Dozviete sa kedy a ako webovú aplikáciu efektívne testovať. Naučíte sa, ako vykonávať manuálne aj automatické testy bezpečnosti a ako vhodne jednotlivé testovacie metódy kombinovať. Zistiť viac »