Odhaľujeme témy HackerFestu Slovakia 2019 – Martin Haller

2. ročník konferencie HackerFest Slovakia 2019 sa neúprosne blíži a my sme si pre vás pripravili sériu článkov, ktoré sa budú venovať témam, ktoré odznejú počas tejto najväčšej IT Security / Hacking udalosti na Slovensku. Konferencia sa bude konať 20. septembra 2019 v Cinema City Aupark v Bratislave, kde si budete môcť vypočuť 8 horúcich tém z oblasti security a hackingu.

Predstavili sme si témy:
Roman Kümmel: Ako degradovať bezpečnosť Wordpressu pomocou pluginov

Druhý spíker, ktorého si predstavíme, je spoluzakladateľom spoločnosti PATRON-IT s.r.o. a celým srdcom technik. Sám seba opisuje ako osobu, zodpovednú za riešenie „neriešiteľných problémov“. S využitím štandardných i nekonvenčných riešení sa snaží priniesť čo najlepšie zabezpečenie malým a stredným firmám a vyrovnať tak nerovnováhu síl medzi útočníkmi a obrancami. So svojimi novými znalosťami a skúsenosťami sa delí na svojom blogu https://martinhaller.cz.

Martin Haller
Téma: Čo antivírus nevidí, IT správca sa nedozvie

Pred pár generáciami operačných systémov a nie tak dávno – to bola vážne skvelá doba! Užívatelia na svojich počítačoch bežne antivírus nepoužívali. A my sme sa nemuseli obmedzovať, aký nástroj k útoku použijeme. Ale dnes sú verejne dostupné nástroje nepoužiteľné a každý hacker si zlepšuje svoju sadu nedetekovaných nástrojov. Poďme si spolu ukázať, ako skryť útok pred zrakom antivírusov. Pretože čo antivírus nedetekuje, to nezastaví a IT správcovi neoznámi.

Prezrite si videopozvánku na HackerFest

Registrujte sa ešte dnes, počet miest je limitovaný!Odporúčané kurzy


Testovanie bezpečnosti webových aplikácií [GOC55]
Vyvíjate webové aplikácie a premýšľate o začlenení bezpečnostného testovania do ich životného cyklu? Potom je tento kurz určený práve Vám. Dozviete sa kedy a ako webovú aplikáciu efektívne testovať. Naučíte sa, ako vykonávať manuálne aj automatické testy bezpečnosti a ako vhodne jednotlivé testovacie metódy kombinovať. Zoznámite sa s projektom OWASP, s jeho metodikami a voľne dostupnými nástrojmi. Zistiť viac »

Network Security – Hacking v praxi [GOC3]
Náš výnimočný kurz - Microsoft Windows Security - hacking v praxi - Vám umožní do detailu pochopiť a vyskúšať si metódy, pomocou ktorých sa vykonávajú útoky na naše počítačové siete a serverové systémy. Zistiť viac »

Certified Ethical Hacker v10 [CEHv10]
Certified Ethical Hacker v10 je najnovšia verzia celosvetovo najobľúbenejšieho a najprestížnejšieho kurzu firmy EC-Council. Študenti sa v rámci kurzu zoznámia so stratégiami, technikami a nástrojmi, ktoré sa bežne používajú v aktuálnom hackingu a pri penetračnom testovaní. Zistiť viac »